Co je vyklízení?

Pod pojmem vyklízení se skrývá docela obyčejný radikální úklid, jehož cílem je odstranit všechny nepotřebné věci. Vždyť to jistě znáte, stačí se jen podívat na půdu nebo do sklepa, kolik se tam ukrývá harampádí. To jsou místa, kam lidské oko nedohlédne, a tak se tu odkládá téměř vše. Co když se to bude ještě někdy hodit? Jenomže léta plynou, věci přibývají a místa ubývá. Rozloučit se někdy se starými poklady, ke kterým máte osobní vztah, je poměrně těžké. Ovšem půda plná veteše nesplňuje požární předpisy a chcete-li například dům pojistit, musíte je dodržet. A nebo se rozhodnete pro rekonstrukci nemovitosti v podobě půdní vestavby, případně chcete udělat místo ve sklepě. A co teprve, když zemře někdo z rodiny a je potřeba vyklidit pozůstalost? V takových situacích se bez vyklízení neobejdete. Dovedete si ale představit kolik času a námahy se za tím skrývá? A jak vlastně všechnu tu nepotřebnou veteš zlikvidovat? Kam ji odvézt? Na tyto otázky vám odpoví každá solidní vyklízecí firma. Jakmile si objednáte jejich služby, veškerou práci profesionálně odvedou za vás. Všechny nepotřebné věci odvezou na skládku, odpad ekologicky zlikvidují a ještě po sobě uklidí. Ve finále získáte čistý, vyklizený, dezinfikovaný prostor připravený k jeho dalšímu předání, prodeji, pronájmu, atd. A máte to úplně bez práce!

Vyklízení pozůstalosti

Smrt blízkého člověka je vždy tragickou událostí, která pro pozůstalé znamená mimo jiné spoustu vyřizování. Kromě dědického řízení, převodu elektřiny, plynu, zrušení pojistky, atd. na vás čeká také vyklizení bytu nebo domu. Jakmile vstoupíte do bytu, kde dotyčný žil a bydlel, najednou si uvědomíte, kolik věcí se tu nachází. Co s tím? Přeci si nemůžete vše odvézt domů, a pozůstalost bude nutné vyklidit. Jaké nalézt optimální řešení? Samozřejmě, že vše chcete zvládnout rychle, levně a bez problému. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Odklízení pozůstalosti vyžaduje přípravu

Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem s ostatními příbuznými, začněte s odklízením pozůstalosti nejlépe až po vyřízení dědictví. Teprve pak se pusťte do práce a uvažte, zda k vyklízení nemovitosti přizvete i někoho z rodiny nebo blízkých přátel. Možná by někdo z nich ocenil nějakou drobnost na památku.

Dříve než se pustíte bezmyšlenkovitě do likvidace starých věcí, dejte na stranu vše, co budete ještě v rámci vyřizování pozůstalosti potřebovat – veškeré smlouvy, poslední faktury za plyn, elektřinu, roční vyúčtování, pojištění, apod. Projděte také cennosti, zlato, šperky, můžete si je ponechat a nebo nabídnout ve starožitnictví. Některé věci lze také věnovat do muzea či nějakému sběrateli. Případně se můžete pokusit něco prodat v bazaru. 

 

Nakonec vám zůstane hromada nepotřebných věcí (stará ložnice, vybavení kuchyně, obnošené šatstvo, skříně, stůl, židle, křesla,…), které už ohlodal zub času a tudíž jsou určené pouze k likvidaci. Kam s nimi? Jak to všechno bezezbytku uklidit? V této fázi máte na výběr ze dvou možností: buď vyklidíte byt svépomocí a vše odvezete na skládku a nebo si sjednáte specializovanou vyklízecí firmu. Druhá možnost je zcela jistě nejefektivnějším řešením.

Na vyklízení si vezměte firmu

Zavolat si na vyklízení pozůstalosti odborníky není nic, z čeho byste si měli dělat těžkou hlavu. V západních zemích je to úplně běžná věc. Smrt někoho z rodiny zpravidla zasáhne do vašeho života natolik, že naruší váš zaběhnutý každodenní stereotyp. Pečujete o rodinu, pracujete, bydlíte třeba na druhém konci republiky a tudíž vám nezbývá mnoho času. A to je hlavní důvod, proč se k takovému kroku rozhodnete. Navíc, objednat si na odklízení specialisty s sebou přináší hned několik výhod. Stačí, když jen určíte, co vše má být vyklizeno. Pracovníci firmy věci naloží, odvezou a dle platné legislativy zlikvidují. Samozřejmě, že po skončení prací po sobě také uklidí. Vy se nemusíte o nic starat a přijdete rovnou do vyklizeného bytu. Není to ideální řešení dle vašich představ?

Vyklízení půdy, sklepů, bytů, domů s odborníky

Vyklízení jakéhokoli prostoru přináší spoustu starostí. Ono nejde jenom o to, nepotřebné věci někam odvézt (ale kam?), abyste se jich zbavili, musíte je zlikvidovat. Proto je daleko lepší přenechat takovou práci profesionálům, kteří veškerý odpad vyklidí, odborně roztřídí a následně předají k likvidaci. Tím ušetříte nejen čas, ale i peníze. Co takové vyklízení vlastně obnáší?

Vyklízení s odbornou firmou probíhá v několika fázích:

  • domluvíte si osobní schůzku
  • dohodnete se na rozsahu prací a podmínkách spolupráce
  • firma stanoví cenovou kalkulaci a připraví smlouvu
  • proběhnou dohodnuté práce
  • firma předá vyklizenou nemovitost

Jakmile kontaktujete vybranou vyklízecí firmu, dohodnete si osobní schůzku na místě, kde bude vyklízení probíhat. Zde s pracovníkem společnosti zjistíte, co bude třeba vyklidit, v jakém stavu se nemovitost případně místnost nachází a dohodnete se na dalším postupu. Během schůzky si tak zástupce firmy udělá konkrétní představu o náročnosti vyklízení daného objektu a navrhne vám cenu. Na základě předběžné kalkulace potom firma vystaví cenovou nabídku a připraví smlouvu. Tato úvodní konzultace bývá zpravidla u seriózních vyklízecích firem zdarma.

Po podpisu smlouvy se dostaví v dohodnutý termín realizační tým a provede předem stanovené práce. Vyklízený odpad vynosí pracovníci do připraveného kontejneru, nábytek se rozloží na desky, které se naloží a odvezou, a menší věci se uloží do pytlů. Pracovníci mají s vyklízením dlouhodobé zkušenosti, a proto mají svůj harmonogram prací. Po dokončení vyklízení firma odveze odpad na patřičné místo a vám předá již vyklizený prostor.

V případě potřeby je možné kromě vyklízení, dohodnout se i na dalších pracích – škrábání zdí, strhnutí tapet, úprava podlahy, malování, atd. Pokud je byt silně znečištěný, například po úmrtí člověka, dochází k důkladné desinfekci celého vyklizeného objektu. Některé firmy jsou tedy schopné zajistit kompletní služby, od vyklizení až po kompletně hotový byt k předání, prodeji, pronájmu a podobně.

místnost před vyklízením  
ta samá místnost po vyklízení

Cena za vyklízecí služby je ryze individuální, odvíjí se od dostupnosti místa, zahrnuje konkrétní pracovní podmínky, množství vyklizeného materiálu a také jeho charakter.

Služby vyklízecí firmy můžete využít na úklid jakéhokoli objektu – byt, dům, garáž, chata, nebytový prostor, chalupa, sklep, půda, podkroví, kancelář, sklad, zahrada. Rozsah prací vždy záleží na dohodě, ale kompletně vyklidit je možné téměř vše.